logoWlosy

RZEDNIĘCIE WŁOSÓW

produkty buteleczka

Rzednięcie włosów to fizjologiczna dolegliwość, która dotyka miliony osób. Z różnych przyczyn ilość włosów na głowie danej osoby staje się coraz mniejsza, liczba włosów na centymetr kwadratowy spada i coraz widoczniejsze stają się obszary głowy, na których włosy „przerzedziły się”.

Rzednięcie włosów może pojawiać się zwłaszcza jako efekt:

− stałego, wydłużonego i znacznego wypadania włosów;

– stopniowego zmniejszania liczby mieszków włosowych, nawet jeśli nie występuje widoczne wypadanie włosów postępować może słabnięcie i zmniejszanie się liczby włosów (zminiaturyzowane mieszki z trzonami, które są znacznie cieńsze niż włosy normalne);

– wydłużonej fazy przejściowej i fazy spoczynku w normalnym cyklu aktywności mieszka, co przekłada się na mniejszą liczbę włosów w fazie anagen (wzrostu).

W mieszku włosowym obecne są populacje komórek macierzystych odpowiedzialnych za pobudzanie nowych cykli wzrostu włosa. Wewnątrzmieszkowy naskórek i skóra zawierają ponadto komórki macierzyste, które zapewniają naturalną regenerację tkanki skórnej.

Różnica pomiędzy WYPADANIEM a RZEDNIĘCIEM WŁOSÓW

Aby zrozumieć unikatową jakość preparatu Crescina Re-Growth, należy przede wszystkim odróżnić dolegliwość wypadania włosów od problemu rzednięcia włosów. Wypadanie włosów to zjawisko postępujące, polegające na oddzieleniu włosa od jego nasady, mieszka włosowego. Osoby cierpiące z powodu wypadania włosów mówią: „Kiedy czeszę się lub szczotkuję, znajduję dużo włosów na grzebieniu, szczotce i ramionach, po przebudzeniu się widzę je na poduszce, a gdy je myję lądują w zlewie, w brodziku prysznicowym itd.” Rzednięcie to natomiast rzeczywista dolegliwość wywołana nieodrastaniem utraconych włosów (choć początkowo jej skutki pozostają niewidoczne), która przejawia się zmniejszeniem gęstości włosów w poszczególnych miejscach głowy definiowanych jako „obszary rzednięcia włosów”. Osoby dostrzegające, przerzedzenie włosów, mówią: „Widzę prześwity we włosach i zaczątki łysienia, nie mam już tak gęstych włosów jak kiedyś itp.”.
WYPADANIE WŁOSÓW
= Oderwanie się włosa od jego
naturalnego posadowienia (mieszka)

-> Wypadanie włosów
PREPERAT PRZECIWDZIAŁAJĄCY WYPADANIU WŁOSÓW
ODDZIAŁYWANIE NA MIESZEK WŁOSOWY
mieszki wlosowe 1

uelastycznia ścianki i przytwierdza cebulkę do mieszka
Powstrzymuje przedwczesne wypadanie włosów
RZEDNIĘCIE WŁOSÓW
= nieodrastanie włosów

CRESCINA RE-GROWTH
ODDZIAŁUJE NA CEBULKĘ
mieszki wlosowe 1

pobudza odrastanie włosów
w cebulkach, które jeszcze nie obumarły
Stymuluje naturalne odrastanie włosów
Środki przeciwdziałające wypadaniu włosów powstrzymują odrywanie się istniejącego włosa. Crescina Re-Growth wspomaga fizjologiczny wzrost włosa na obszarach dotkniętych przerzedzeniem poprzez wspieranie aktywności nieobumarłych cebulek włosa. Z tego powodu dostępne są dwie formuły preparatu Crescina: jedna stymuluje naturalny wzrost włosa, a druga pozwala zmierzyć się z problemem wypadania włosów.
W 2010 roku firma Labo uaktualniła skalę Hamiltona na podstawie badań Norwooda (Savina dla kobiet). Ta szersza skala obejmuje 12 stopni rzednięcia, z których pierwszych 8 można leczyć za pomocą preparatu Crescina Re-Growth. Osiem stopni podzielono na trzy grupy: fazę początkową, fazę pośrednią, fazę zaawansowaną. Wszystkie te grupy objęto nowym schematem dawkowania preparatu Crescina Re-Growth. Ilustrowana zdjęciami skala przerzedzenia o nazwie „Thinometer” (patrz rysunek poniżej) pomaga wybrać właściwą dawkę dostosowaną do stopnia dolegliwości. skala hamiltona skala hamiltona